15-dalgıç-pompa.jpg

DERİN KUYU DALGIÇ POMPALAR

5 SERİSİ KESON DERİN KUYU DALGIÇ POMPALARI

Dalgıç pompaların özellikleri ve kullanım amaçları

Derin kuyu pompaları genel olarak geniş açma kuyularında, göl ve nehirlerde biriken sularda, havuzlarda ve su depolarında bulunan temiz suları çekmek için kullanılmaktadır.

Derin kuyu pompalarının debileri oldukça yüksektir.

Çok az yer kaplaması da oldukça güzeldir.

Düşük güç tüketiminde yüksek bir performans sağlamaktadır.

Ayrıca bir diğer özelliği ise sessiz ve sarsıntısız biçimde çalışmasıdır.

Su bittiği vakit pompanın otomatik olarak durmasını sağlayan flatöre sahiptir.

Ayrıca motorun aşırı ısınmaya karşı korunmasını sağlayan motor termiğine de sahip olmaktadır.

Bu tür pompalara bakıldığı vakit motor kısmının üstte yer aldığı ve hidrolik kısmın ise alt bölümde yer aldığı görülmektedir.

Pompalar suyu en alt bölümde yer alan ızgaralardan çekerek motor gömleğinin üzerinden geçiş yaparak motoru aynı zaman da soğutarak basabilme özelliğine de sahiptir.

Bundan dolayı da 5 serisi keson pompalar sürekli olarak çalışıp ısınsa dahi asla motorlarının zarar görmediği görülmektedir.

Keson pompalar gibi diğer pompa çeşitleri de birçok özelliği beraberinde taşımaktadır. Tabi ki durum marka ve modeline göre ayrıca fiyatına göre de değişkenlik gösterebilir.

Ayrıca derin kuyu olarak alınan pompalar daha çeşitli olarak kullanılabilmektedir. Bir hidrofor kiti alınarak bu tür pompaları hidrofor olarak kullanabilirsiniz.

Böylece bir otomatik sulama sistemine de bir hidrofor olarak bağlayabilirsiniz. Daha çeşitli bir işlem hacmi olduğu için çok tercih edilmektedir.

Bu pompaların genel olarak ağırlıkları ve derinlikleri de hemen hemen aynıdır. Derinlik olarak en az 20 – 25 metreye kadar suyu basabilmektedir. Elektrik kablosu olarak ise en az 1 metre uzunluğunda bir kablo yapısına da sahiptir.

Derin kuyu pompaların birçok marka ve model de ürünleri bulunmaktadır. Sizlerin ayırt edici özellikleri de iyi biliyor olmanız pompa seçiminde karar vermenize yardımcı olacaktır. Derinlik ve uzunluk oldukça önemlidir.

İletişim

Talep, görüş ve önerilerinizi iletmek için bu form aracılığıyla bize ulaşabilirsiniz. En kısa sürede yanıtlamaktan memnuniyet duyacağız.

E-Posta: info@onsu.com.tr

Telefon: 0532 609 6018